معرفی کتاب

معرفی کتاب خودشناسی طلای درون، یافتن استقلال فردی

کتاب طلای درون

امروز قصد داریم یک کتاب روانشناسی تاثیر گذار در خودشناسی و تقویت شخصیت فردی را به شما معرفی کنیم. کتاب Inner gold نوشته رابرت الکس جانسون (Robert Alex Johnson ) با عنوان طلای درون توسط خانم سیمین موحد ترجمه شده است. بطور خلاصه، این کتاب درباره فرافکنی طلای وجود ماست که بر روی دیگران فرافکنی می شود. ما وقتی برای اولین بار وارد مرحله جدیدی از زندگی می شویم معمولا توانایی های (البته منظور مهارت نیست) خودمان را در افراد دیگری می بینیم.  گاهی روی مادر پدر ،‌ گاهی روی دوستان هم مدرسه ای ، گاهی هم روی همسرمان و …. این فرافکنی را انجام می دهیم.

بخشی از وجود ما که تا بحال مخفی و پنهان بوده، درحال ظهور است. ما بطور مستقیم مالک طلای درونی خودمان نمی شویم (گرچه این طلا همیشه در ما موجود بوده است) در آغاز این توانایی ها را در افراد دیگر می بینیم و مجذوب و عاشق آنها می شویم،‌ مثل پسر بچه ده ساله ای که دوست چهارده ساله اش برایش اسطوره است و در مرحله بعد آن طلا را از دیگری بازپس می گیریم (البته اگر این شانس را داشته باشیم که فرایند انتقال و بازپس گیری بطور کامل انجام شود ) .

انتقال طلا ، از ناخود آگاه به بخش خودآگاه ما روند اسرار آمیزی دارد ،البته با اینکه این طلای ماست، اما به قدری در ابتدا برای ما سنگین و غیر قابل باور است که نمی توانیم به تنهایی آن را حمل کنیم، برای مدتی باید از دیگری کمک بگیریم و به کسانی تکیه کنیم.
این کتاب یک کتاب قطور نیست، اما رابرت جانسون باتجربه، سعی کرده است تا بر پایه روانشناسی تحلیلی یونگ مسیر انتقال طلای پنهان ما بر روی دیگران و مجددا دریافت آن و کسب استقلال فردی را شرح دهد.

نظرتان را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×