بهره وری

افزایش بهره وری با کمک نرم افزار یادگیری

اگر شما هم مثل من در یک شهر شلوغ و پر ترافیک مثل تهران زندگی می کنید، می دانید که چقدر از عمر ما هر روز در مسیر رفت و آمد  از خانه تا محل کار  و برعکس تلف می شود. این تنها قسمت ماجرا نیست. مغز و ذهن ما یک ماشین پردازش گر و تحلیل گر بسیار قدرتمند که همواره از داده هایی که  توسط حواس پنج گانه ما دریافت می شوند را تحلیل می کند. مثل این است که به یک تابلو و یا یک صفحه نوشته نگاه کنید و نخواهید آن را ببینید و یا  نخواهید آن را بخوانید. این ها همه اتفاق می افتند بدون اینکه ما متوجه اش شویم. این بدین معناست که یا ما مشغول فعالیت بخصوصی هستیم و  از ذهن و مغز خود در جهت فعالیت هدفمندی بهره می گیریم یا اینکه بدون اینکه متوجه شویم، مشغول تحلیل دمای هوا تا آخر روز، پیش بینی اتفاقات آینده ، شرکت در بحث های کلان کشور درون  تاکسی و بحث بر سر چیزهایی هستیم که واقعا هیچ منفعتی ندارند و کاملا بیهوده هستند.
تا به حال به سدها توجه کرده اید که ما انسان ها چگونه می توانیم جریان میلیون ها مترمکعب آب را راکت کنیم؟ ما در در حال جست و جوی کهکشان ها به دنبال سیاره ای دیگر به عنوان زیستگاه بعدی مان هستیم و خیلی کارهای بزرگی که انسان بدان دست یافته است. ما انسان ها با همه توانایی هایی که کسب کرده ایم در کنترل یک مورد کاملا ناتوانیم، کنترل زمان.
نه می شود آن را ذخیره کرد، نه می شود متوقفش کرد و نه طول آن را کم و زیاد کرد. همه ما عمر محدودی داریم. از نقطه ای شروع و در نقطه ای هم تمام می شود. عمر انسان ها باهم متفاوت است من عمر را بازه های یک روزه می دانم که چند ساعت از آن هر روز  پیوسته هدر می رود.
امروز می خواهم یکی از بهترین سایت هایی را که اخیرا با آن آشنا شدم را به شما معرفی کنم.

 

www.memrise.com


memrise یک سایت یادگیری مبتنی بر فلش کارت است. از آنجایی که فلش کارت ها یکی از پرکاربردترین ها ابزارها در یادگیری زبان های خارجی هستند در این سایت نیز آموزش های به دو دسته کلی یعنی زبان ها و عنواین دیگر تقسیم بندی می شوند. این سایت در نوع خود با دارا بودن بیش از ۳۰۰,۰۰۰ دوره آموزشی و ۲۸۵,۰۰۰,۰۰۰ کاربر یکی از پرمحتواترین و محبوب ترین ابزارهاست.
این سایت دارای امکانات رایگان و غیر رایگان می باشد که اگر امکان پرداخت هزینه آن را داشته باشید واقعا ارزش آن را دارد. من سعی دارم تا شما را با قابلیت های رایگانی که در درسترس همگان است آشنا کنم.
نکته ای که قابل توجه است این است که این سایت دارای اپ برای هر دو پلتفرم iOS و Android می باشد. که توصیه می کنم  حتمن آن را دریافت و روی گوشی خود نصب کنید. چون با اینکار می توانید از اوقاتی که به ناچار تلف می شوند  و  نمی توانید از آنها استفاده کنید به وقت هایی برای یادگیری تبدیل کنید.

برای استفاده از این نرم افزار باید به اینترنت دسترسی داشته باشید و در نسخه غیر رایگان امکان استفاده از آن بصورت آفلاین هم وجود دارد. بعد از این که اپ را گوشی خود نصب کرده اید با چنین صفحه ای رو به رو خواهید شد که باید برای استفاده از آن باید به طریقی وارد شوید. روی login کلیک کنید

 

بعد فشار دکمه LOG IN با چنین صفحه ای روبه رو می شوید

 

در این اپ سه روش برای عضویت و ورود در نظر گرفته شده است. اول اینکه می توانید از طریق خود سایت با یک ایمیل در سایت ثبت نام کنید و سپس از طریق ایمیل ثبت نامی خود وارد اپ شوید.
روش دوم و سوم نیز استفاده از حساب فیس بوک یا گوگل شماست که می توانید از طریق آن وارد اپ و سایت شوید. من خود از طریق حساب گوگل خود در این سایت عضو شده ام.
پس با فشار دکمه گوگل از شما خواسته می شود تا حساب گوگل خود را انتخاب کنید

 

 

از طریق نوار جست و جو می توانید دوره های مورد نظرتان را  جست و جو کرده و در آن دوره ها شرکت کنید.

 

 

بگذارید برایتان خاطراه ای بیان کنم.  افراد زیادی  به دنبال یادگیری زبان انگلیسی هستند و  قطعا با کتاب ۵۰۴ آشنا هستند. من در برهه های مختلفی از زندگی بارها برای یادگیری آن تصمیم جدی گرفتم که در یک دوره مشخص یادگیری آن را به اتمام برسانم. اما هیچ وقت چنین نشد و هر بار که تلاش مجددی می کردم خیلی طول نمی کشید که به فراموشی سپرده می شد. memrise واقعا به من کمک کرد که به یکی از شکست های پی در پی ام در یادگیری کتاب ۵۰۴ غلبه کنم و بالاخره در مدت زمان سه ، چهار ماهه توانستم  یادگیری آن را تمام کنم. از قسمت جالب این ابزار رده بندی شما در بین فراگیران هر دوره است که خود باعث رقابت و افزایش انگیزه و میل یادگیری شما می شود.

 

 

پی نوشت: ممکن از در جست و جوی خود در مارکت های خارجی مثل گوگل پلی آن را پیدا نکنید برای همین باید از فیلترشکن استفاده کنید.

نظرتان را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×